23.06.2024 r. - Imieniny: Wandy, Zenona - Pogoda:

Wiadomości
Archiwum
Kultura
Sport
Baza firm
Ogłoszenia
Galeria
Kontakt

Dyżury aptek
Ważne numery
Oferty pracy PUP
Rozkład jazdy PKS

WYSZUKIWARKA


Prasówka

Nowe 7 Dni Gryfina

Będą ścigać trucicieli

Wyrwali teczkę z milionem

Kto nas będzie woził?

Gazeta Chojeńska

Teatry już w akcji

Namiętnie o TBS

Wędrówki historyczne wokół Gryfina

Kurier Szczeciński

Akcje PGE za 4 mld zł

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Odkorkować Gryfino

UMiG Gryfino

Sukcesy MKS "Hermes" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sytuacja powodziowa - Akt. 06-06

DNI GRYFINA 2010 - PROGRAM IMPREZY

GDK

Koncert legendarnej grupy deathmetalowej - Vader

5. Dragonboatfest Gryfino 2010

Tadek Wasilewski i zespół "Arkan" na Western Pikniku


Z ostatniej chwili ...

» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Kto nas będzie woził?

Dodano: 2009-11-09

Po latach monopolu szczecińskiego PKS na przewożenie autobusami mieszkańców naszej gminy, ogłoszono przetarg. Kąsek wart jest ponad 206 tysięcy euro. Startować mogą też firmy zagraniczne. Od dawna postulowany przez naszą gazetę przetarg na firmę wożącą nas autobusami, stał się faktem. Rozwiązana zostanie, spisana przed wejściem w życie ustawy o zamówieniach publicznych na pożółkłym już papierze, na maszynie do pisania, umowa z PKS Szczecin. Dwa tygodnie temu, 20 października, oficjalnie ogłoszono go, zamieszczając informacje nie tylko w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinieale także w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Zgodnie z przepisami, każde ogłoszenie o wszczęciu postępowania o wartości przekraczającej równowartość kwoty 206.000 euro przekazuje się Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich celem publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Dzięki temu informacja o ogłoszonym postępowaniu trafia do większej liczby wykonawców, w tym zagranicznych. Firma, która wygra przetarg, będzie nas wozić od momentu rozwiązania dotychczasowej umowy z PKS do 31 grudnia 2012 r.

Kto to może być?
Ze specyfikacji przetargowej, zamieszczonej na oficjalnej stronie Gryfina (BIP), w dziale - zamówienia publiczne - przetargi 2009, można się dowiedzieć, czego gmina oczekuje od potencjalnych partnerów. Ma to być firma posiadająca przynajmniej 25 małych (do 40 miejsc), oraz 15 dużych, przegubowych autobusów. Musi też mieć 30 kierowców z odpowiednimi uprawnieniami, oraz udokumentować wykonywane ostatnio usługi autobusowe w komunikacji miejskiej o wartości nie mniejszej niż 3 milionów złotych. Ile jest takich firm w najbliższej okolicy? W urzędzie miasta nie potrafiono nam odpowiedzieć, ilu przewoźników spełniać będzie ten warunek. Do przetargu mogą się przecież zgłaszać różni przewoźnicy, w tym z innych miast, czy też nawet spoza naszego kraju. Jeżeli przewoźnik chce przystąpić do postępowania, powinien wykazać się spełnianiem wszystkich warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Kiedy się dowiemy?
Termin składania ofert wykonawców upływa 30 listopada br., natomiast ogłoszenie wyniku przetargu powinno nastąpić niezwłocznie po zawarciu nowej umowy. Do tego czasu, innych finansowych danych o przetargu (na przykład, jaka jest szacunkowa wartość przedmiotu zamówienia urząd nie udziela. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ale warto pamiętać przy tym, że sytuacja polskich PKS-ów musi być kiepska, skoro niedawno rząd zaoferował wojewódzkim samorządom ich przejęcie. Jak dotąd, odpowiedziały tylko trzy województwa. Wszystkie- negatywnie. Dla zagrożonych upadkiem firm, taki przetarg może się okazać szansą na przetrwanie. Nie wykluczone więc, że znowu wozić nas będzie PKS. Pytanie tylko, na jakich, i - w jakich, warunkach.
rk
Źródło: Nowe 7 Dni Gryfina

« powrót

Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie!
Zobacz wszystkie ogłoszenia

Komunikaty


Reklama:ul. Mieszka I, tel. 091-416-23-95

 
Adara S.J.

Portal prowadzi firma:
ADARA S.J - Usługi Informatyczne
ul. Łużycka 87, 74-100 Gryfino
tel. 091 416 8181
e-mail: info@e-gryfino.pl
Słowa kluczowe: gryfino, wiadomości, informacje, ogłoszenia, baza firm