23.06.2024 r. - Imieniny: Wandy, Zenona - Pogoda:

Wiadomości
Archiwum
Kultura
Sport
Baza firm
Ogłoszenia
Galeria
Kontakt

Dyżury aptek
Ważne numery
Oferty pracy PUP
Rozkład jazdy PKS

WYSZUKIWARKA


Prasówka

Nowe 7 Dni Gryfina

Będą ścigać trucicieli

Wyrwali teczkę z milionem

Kto nas będzie woził?

Gazeta Chojeńska

Teatry już w akcji

Namiętnie o TBS

Wędrówki historyczne wokół Gryfina

Kurier Szczeciński

Akcje PGE za 4 mld zł

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Odkorkować Gryfino

UMiG Gryfino

Sukcesy MKS "Hermes" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sytuacja powodziowa - Akt. 06-06

DNI GRYFINA 2010 - PROGRAM IMPREZY

GDK

Koncert legendarnej grupy deathmetalowej - Vader

5. Dragonboatfest Gryfino 2010

Tadek Wasilewski i zespół "Arkan" na Western Pikniku


Z ostatniej chwili ...

» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Odkorkować Gryfino

Dodano: 2009-11-18

Zakorkowana w godzinach szczytu główna arteria Gryfina - ulica Łużycka - to koszmar dla mieszkańców. Od lat mówi się o obwodnicy miasta, jednak realizacja tej inwestycji to sprawa wciąż odległa. Ostatnio radni chcieli zmobilizować władze do podjęcia kroków w kierunku budowy alternatywnej drogi wyjazdowej z Gryfina.

Tą alternatywą miałaby być przedłużona ul. Słoneczna, peryferyjna droga równoległa do torów kolejowych. Teraz, co bardziej pomysłowi i odważni kierowcy skracają sobie drogę do miasta bądź z miasta właśnie tamtędy. Wspomniana trasa tylko po części jest bezpieczna, na większym odcinku jest to typowa polna droga, w dodatku wiodąca po wysokiej skarpie. Radni chcieli podczas ostatniej sesji zobligować burmistrza do podjęcia odpowiednich kroków, aby Słoneczna stała się drogą z prawdziwego zdarzenia.

- Nie widzę możliwości realizacji tej drogi w 2010 roku - mówił burmistrz Henryk Piłat. - Samo projektowanie potrwa ok. 1 roku. Do tego dojdą wykupy ziemi, bo teraz droga ma około 2 m szerokości. Mogę się zobowiązać opracować w 2010 wstępną koncepcję kosztów realizacji przedłużenia ul. Słonecznej. Jednak w żaden sposób nie jest możliwe wybudowanie nowej drogi.

Burmistrz poinformował również na jakim etapie są rozmowy w sprawie obwodnicy dla Gryfina, prowadzone z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa miałaby biec przez tzw. gryfiński Grajdołek, drogą w stronę Wirowa i Wełtynia, a wyjazd z obwodnicy i wjazd na nią znajdowałby się przed wiaduktem na drodze w okolicy Pniewa.

- Istnieje realna szansa, że jedno z zadań na sumę ok. 1 mld 200 mln zł w województwie kieleckim nie będzie realizowane - mówił H. Piłat - Środki, jakie pozostaną, pozwolą uwzględnić budowę naszej obwodnicy. Mamy w tej chwili przebieg całej drogi, jest ona uwzględniona w studium, mamy wykaz wszystkich działek, jakie należy wykupić i wszystkie niezbędne materiały do przekazania Generalnej Dyrekcji.

W 2011 roku problematyczna ul. Łużycka ma zostać gruntownie wyremontowana. Na tę inwestycję GDDKiA ma zagwarantowane 10 mln zł. Ponadto gmina - razem z PGE ZEDO - konsultuje się w sprawie przełożenia bądź wymiany sieci ciepłowniczej, która biegnie pod jezdnią, a której częste awarie też utrudniają ruch na Łużyckiej.

Zapewnienie alternatywnej trasy wyjazdowej z Gryfina to priorytet. Ostatecznie radni podjęli uchwałę zobowiązującą władze miasta do niezwłocznego rozpoczęcia pracy nad drogową inwestycją na Słonecznej.
Źródło: Kurier Szczeciński

« powrót

Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie!
Zobacz wszystkie ogłoszenia

Komunikaty


Reklama:ul. Mieszka I, tel. 091-416-23-95

 
Adara S.J.

Portal prowadzi firma:
ADARA S.J - Usługi Informatyczne
ul. Łużycka 87, 74-100 Gryfino
tel. 091 416 8181
e-mail: info@e-gryfino.pl
Słowa kluczowe: gryfino, wiadomości, informacje, ogłoszenia, baza firm