23.06.2024 r. - Imieniny: Wandy, Zenona - Pogoda:

Wiadomości
Archiwum
Kultura
Sport
Baza firm
Ogłoszenia
Galeria
Kontakt

Dyżury aptek
Ważne numery
Oferty pracy PUP
Rozkład jazdy PKS

WYSZUKIWARKA


Prasówka

Nowe 7 Dni Gryfina

Będą ścigać trucicieli

Wyrwali teczkę z milionem

Kto nas będzie woził?

Gazeta Chojeńska

Teatry już w akcji

Namiętnie o TBS

Wędrówki historyczne wokół Gryfina

Kurier Szczeciński

Akcje PGE za 4 mld zł

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Odkorkować Gryfino

UMiG Gryfino

Sukcesy MKS "Hermes" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sytuacja powodziowa - Akt. 06-06

DNI GRYFINA 2010 - PROGRAM IMPREZY

GDK

Koncert legendarnej grupy deathmetalowej - Vader

5. Dragonboatfest Gryfino 2010

Tadek Wasilewski i zespół "Arkan" na Western Pikniku


Z ostatniej chwili ...

» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Wyrwali teczkę z milionem

Dodano: 2009-11-27

W poniedziałek na stacji paliw koło Chojny miał miejsce napad rabunkowy. Do pościgu użyto policyjnego śmigłowca ze Szczecina, jednak sprawcom udało się uciec z łupem

Jak nam powiedział komendant powiatowy policji Mirosław Denis, wydarzenie miało miejsce o godzinie 10.40 na stacji paliw w Wielkowie koło Chojny. Trzej niezamaskowani mężczyźni ustawili się tak, że właściciel stacji, wychodząc z pieniędzmi z budynku, musiał przejść koło nich. Wtedy uderzyli go i wyrwali mu teczkę, w której była gotówka w złotych i euro. W sumie około 1.200.000 złotych! Wskoczyli do VW Passata i uciekli w stronę granicy.

Ruszył w pościg

Napadnięty nie był zraniony tak, aby nie mógł ruszyć za nimi w pościg. Wezwał też na pomoc policję. Przed dojazdem do mostu granicznego w Krajniku Dolnym zrezygnował z pościgu na widok nadjeżdżających policjantów. Jednak chwila rozmowy z policjantami okazała się feralna. Wystarczyło to zapewne złodziejom na skrycie się przed pościgiem po nimieckiej stronie granicy. Choć dwa polskie radiowozy przejechały na niemiecką stronę, bandytów nie udało się znaleźć.

Pomoc z powietrzaNa pomoc wezwano więc śmigłowiec policyjny ze Szczecina, wystartował też samolot niemieckiej policji. Konieczne w tej sytuacji procedury uzgodnieniowe, spowodowały zapewne, że te środki nie pomogły, chociaż pies policyjny potwierdził drogę ucieczki sprawców.

Polacy czy Niemcy?Można przyjąć, że bandyci ukryli się na terenie Niemiec. Lub, że (i taka wersja jest możliwa), przyjechali z Niemiec i tam też uciekli po napadzie. We wtorek znany był już rysopis jednego ze sprawców. Porzucony samochód z rejestracją lubuską, którym uciekali bandyci, okazał się być ukradziony w Szczecinie


KW Policji milczyWiadomości na ten temat we wtorek (24 listopada) o godzinie 14.00 nie było jeszcze na oficjalnej stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która lubi chwalić się nawet drobnymi sukcesami. Czyżby dla dobra śledztwa? Nam udało się sfotografować policyjny śmigłowiec biorący udział w poszukiwaniu bandyty.
rk
Źródło: Nowe 7 Dni Gryfina

« powrót

Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie!
Zobacz wszystkie ogłoszenia

Komunikaty


Reklama:ul. Mieszka I, tel. 091-416-23-95

 
Adara S.J.

Portal prowadzi firma:
ADARA S.J - Usługi Informatyczne
ul. Łużycka 87, 74-100 Gryfino
tel. 091 416 8181
e-mail: info@e-gryfino.pl
Słowa kluczowe: gryfino, wiadomości, informacje, ogłoszenia, baza firm