23.06.2024 r. - Imieniny: Wandy, Zenona - Pogoda:

Wiadomości
Archiwum
Kultura
Sport
Baza firm
Ogłoszenia
Galeria
Kontakt

Dyżury aptek
Ważne numery
Oferty pracy PUP
Rozkład jazdy PKS

WYSZUKIWARKA


Prasówka

Nowe 7 Dni Gryfina

Będą ścigać trucicieli

Wyrwali teczkę z milionem

Kto nas będzie woził?

Gazeta Chojeńska

Teatry już w akcji

Namiętnie o TBS

Wędrówki historyczne wokół Gryfina

Kurier Szczeciński

Akcje PGE za 4 mld zł

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Odkorkować Gryfino

UMiG Gryfino

Sukcesy MKS "Hermes" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sytuacja powodziowa - Akt. 06-06

DNI GRYFINA 2010 - PROGRAM IMPREZY

GDK

Koncert legendarnej grupy deathmetalowej - Vader

5. Dragonboatfest Gryfino 2010

Tadek Wasilewski i zespół "Arkan" na Western Pikniku


Z ostatniej chwili ...

» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Dodano: 2010-01-24

Ok.g.10.40 w kotłowni elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie doszło do potężnej eksplozji. Jak wynika z najnowszych informacji, prawdopodobnie doszło tam do zapłonu pyłu węglowego. Jedna osoba nie żyje, a dwie są ranne. Trwają poszukiwania jednej osoby. Zawaliła się kotłownia i dwa pobliskie budynki. Na razie nie wiadomo, czy pod gruzami jest więcej osób. Na miejscu są już ekipy ratunkowe, w drodze - prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy. Elektrownia jest w stanie pracować dalej.

- Wciąż trwają poszukiwania osoby, która według relacji świadków może znajdować się pod jednym z zawalonych budynków na terenie elektrowni - powiedział rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. - Na miejsce dojeżdża grupa, która posiada geofon - urządzenie, które umożliwia poszukiwanie osób w zawalonych budynkach.

Rzecznik prasowy Enea Operator, Jarosław Dobrzyński powiedział, że awaria w elektrowni Dolna Odra nie ma wpływu na dostawy energii elektrycznej dla mieszkańców Szczecina i okolic. Enea Operator jest dystrybutorem energii elektrycznej dla mieszkańców terenu byłego województwa szczecińskiego. Rzecznik firmy powiedział, że Dolna Odra jest jednym z dostawców prądu dla tego obszaru.

- Wypadek nie miał wpływu na dostawy, sieć tego nie odczuwa - powiedział Dobrzyński.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Przemysław Kimon do wybuchu doszło ok. godz. 10.40. Jedna osoba zginęła na miejscu.

- Jedną osobę z ciężkimi oparzeniami przetransportowano do szpitala w Gryficach na oddział leczenia oparzeń, dwaj inni ranni trafili do szpitala w Gryfinie - powiedział rzecznik.

Wybuch nastąpił w tzw. budynku przesypowym, do którego transportowany jest taśmociągiem węgiel.

- Budynek został całkowicie zniszczony. Na razie nieznane są przyczyny wybuchu. Na miejscu pracują straż pożarna i policja - poinformował Kimon.

Dr Andrzej Krajewski z Centrum Leczenia Oparzeń szpitala w Gryficach powiedział, że stan rannego w wyniku wybuchu w elektrowni Dolna Odra jest ciężki.

- Mężczyzna, który trafił na oddział ma poparzone 40 proc. powierzchni ciała i poparzone drogi oddechowe. Został zaintubowany i podłączony do respiratora. Jest w stanie ciężkim, zagrażającym życiu - wyjaśnił dr Krajewski.

Dwóm lżej rannym poszkodowanym osobom pomoc udzielana jest w szpitalu w Gryfinie.

Wiceprezes Elektrowni Dolna Odra Bogusław Jarmuż powiedział, że zapewniona jest ciągłość dostaw ciepła dla Gryfina i są duże szanse, że przerw czy spadku w dostawach ciepła nie będzie. Jarmuż powiedział, że z powodu ograniczenia dostaw węgla do elektrowni, zastąpiono go w procesie produkcyjnym częściowo mazutem.
(r,PAP)
Źródło: Kurier Szczeciński

« powrót

Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie!
Zobacz wszystkie ogłoszenia

Komunikaty


Reklama:ul. Mieszka I, tel. 091-416-23-95

 
Adara S.J.

Portal prowadzi firma:
ADARA S.J - Usługi Informatyczne
ul. Łużycka 87, 74-100 Gryfino
tel. 091 416 8181
e-mail: info@e-gryfino.pl
Słowa kluczowe: gryfino, wiadomości, informacje, ogłoszenia, baza firm